شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل چیست؟ +معرفی رنگ سال 2023 + عکس

شیکترین رنگ دکوراسیون منزل

احتمالا شما هم این سوال را داشته باشید که چگونه شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل را برای خانه خود انتخاب کنید ؟ سه مرحله داره که خیلی جذابه … حتما انجام بدید و عکسهایی که گذاشتیم رو با دقت نگاه کنید تا بتونید به پاسخ این سوال برسید ضمنا یک تک رنگ مثل بنفش رو نمیشه بگیم بهترین و شیکترین رنگ برای پذیرایی محسوب میشه (چون بستگی به خونه شما داره) پس تا آخر همراهمون باشید ما تابلو فروشی در مشهد هستیم .

بعد از پیداکردن شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل و ترکیب رنگی مدنظرتون اگر چند روز وقت بزارید، میتونید به یک جمع بندی برسید که باید چه اکسسوری هایی رو اضافه یا کم کنید، مثلا خرید شال پرده، کوسن ست با مبلمان، خرید تابلو نفاشی کار دست و فرش جدید یا … درسته که شما کار با نرم افزار طراحی رو بلد نیستید اما توی ذهنتون و به کمک عکسهای مختلف در این مقاله و گوگل میتونید یک تفکر ایده پرداز داشته باشید.

خانه شیک و باکلاس

رنگ خانه جدید

لیست شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

 1.  قرمز ویوا مگنتو (جدیدترین رنگ دکوراسیون منزل 2023)
 2.  ترکیب رنگ طوسی سفید سبز
 3.  رنگ بنفش
 4. ترکیب رنگ آبی طوسی
 5. ترکیب رنگ کرمی و قهوه ای
 6. رنگ صورتی
 7. ترکیب رنگ زرد نارنجی
 8. ترکیب رنگ طوسی سبز آبی
 9. رنگ سبز دودی
 10. رنگ پاستیلی

جدیدترین رنگ دکوراسیون منزل 2023

اما بریم سراغ معرفی برخی از شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل از نظر ما، رنگ قرمز آتشین متمایل به رنگ گل رز (ویوا مگنتو) به عنوان رنگ سال 2023 انتخاب شده است که در زیر عکس آن را میتوانید مشاهده کنید و ایده خاص و لاکچری برای دکوراسیون شما میتواند باشد، باید دقت داشته باشید بیش از حد نباید در لوازم و چیدمان خود از این رنگ استفاده کنید چرا که خیلی توی ذوق میزند و فضا را تیره میکند و برای منازل فضای تیره اصلا مناسب نیست، شما باید به اندازه ای از این رنگ استفاده کنید که باعث زیبایی دکوراسیون میشود.

جدیدترین رنگ دکوراسیون منزل 2023
pantone

1. رنگ سال 2023 قرمز ویوا مگنتو

شرکت پنتون که مجموعه معتبری است طبق یکسری از پارامترها رنگ سال را قرمز (Viva Magenta) انتخاب کرد که رنگ جذابی هم هست انصافا شاید برای شما جالب باشد که بدانید معمولا هر ساله نزدیک به سال میلادی رنگ سال جدید معرفی میشود و شما هم میتوانید از آن به عنوان جدیدترین رنگ دکوراسیون منزل هم استفاده کنید و هرکس از شما پرسید چرا این رنگیست خونه شما؟ میتوانید به او بگویید چون رنگ سال جدید است.

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل 2023

2. ترکیب رنگ طوسی سفید سبز

این تم فوق االعاده است برای یک خانه شیک و باکلاس چون علاوه بر اینکه جیغ نیست بسیار آرام و زیباست فقط توجه داشته باشید در سایر لوازم دکوراسیون دیگر نباید از رنگ هایی مثل بنفش و قرمز یا زرد استفاده کنید، طبق تصویر زیر نهایتا از رنگ سبز به عنوان رنگ سوم میتوان کمک گرفت که فضا شاد تر شود اگر مشهد هستید و به دنبال تابلو فروشی، گالری سلین میتواند به شما کمک کند

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل طوسی

دکوراسیون طوسی سفید

دکوراسیون شیک و باکلاس سفید طوسی

رنگ طوسی برای منزل

برای زیباترشدن دیوارهای منزلتون میتونید از تابلو های شیک گالری سلین استفاده کنید

3. رنگ بنفش

بهترین رنگ برای دکوراسیون منزل
رنگ شیک برای دکوراسیون منزل

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

4.ترکیب رنگ آبی طوسی ( شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل)

شاید بشه گفت رنگ آبی بهترین و شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل به شمار میاد چون هم حس آرامش خوبی به افراد انتقال میدهد و هم باکلاس است البته باید با رنگ های دیگر مثل سفید در دکوراسیون خانه ترکیب شود تا اصولی باشد ضمن اینکه بیشتر سلیقه ای است انتخاب بهترین رنگ.

شیک ترین رنگ دکوراسیون

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل رنگ آبی

5. ترکیب رنگ کرمی و قهوه ای

عکسهای تم کرمی قهوه ای دکوراسیون منزل

بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون پذیرایی

دکور کرمی برای منزل

دکوراسیون منزل

 شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل چیست؟ +معرفی رنگ سال 2023 + عکس

6. رنگ صورتی

دکوراسیون شیک بنفش صورتی

خانه شیک و باکلاس

7. ترکیب رنگ طوسی و سربی

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

8. رنگ زرد نارنجی

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل نارنجی

شیک ترین رنگ دکور خانه

9. طوسی سبز آبی

جدیدترین رنگ دکوراسیون منزل

شیک ترین رنگهای دکوراسیون منزل

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

10. رنگ سبز دودی

رنگ سبز دودی شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

11. رنگ پاستیلی

رنگ پاستیلی شیک ترین رنگ منزل

خونه تم صورتی پنفش

منابع مورد استفاده شده مقاله  :

پیج اینستاگرام

Tarrahia

reyhan_home

lux.decorasion

decomehr.group

برای دیدن آموزشهای بیشتر درباره دکوراسیون به پیجشون سر بزنید

انتخاب شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

قدم اول : انتخاب رنگ مورد علاقتون با کمک گرفتن از عکسهای گوگل:
گام اول نحوه انتخاب رنگ در دکوراسیون منزل خیلی راحته! ببینید به چه رنگ هایی علاقه دارید و چندتا عکس با رنگ مدنظرتون از دکوراسیون های مختلف ببینید، ما در این صفحه سعی کردیم عکسهای مختلفی از رنگ شیک برای دکوراسیون منزل قرار بدیم اما اگر رنگ مدنظر شما نبود بهتره در گوگل سرچ کنید.

عکسهای کار شده با نرم افزار تری دی مکس به قدری شبیه به واقعیت است که شما گمان میکنید از خانه اصلی عکس گرفته شده در صورتی که اینطور نیست و این تصاویر غالبا با کامپیوتر طراحی شده است حتی برای خرید تابلو آینه کاری هم باید نمونه کارهای اصلی را دید، اما خوبی های مختلفی دارد از جمله اینکه در انتخاب شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل و ایده گرفتن به شما کمک میکند همچنین این تکنولوژی این است که کارفرما و مجری دکوراسیون داخلی شما قبل از اجرا به شما مشابه کاری را که میخواهد انجام بدهد را نشان میدهد مثلا جدیدترین رنگ دکوراسیون منزل را در فضای شما میتواند تصویر سازی کند که شما هم با یقیین به او قوت قلب بدهید که دقیقا همین طراحی را میخواهید و او هم با خیال راحت کار خود را شروع میکند که معمولا چندین ماه زمان میبرد.

قدم دوم: بررسی پالت های رنگی متناسب با رنگ علاقه:
یعنی شما باید ببینید چه ترکیب رنگی متناسب با رنگ مورد نظر وجود داره؟ که بدین جهت ما سایت  colorhunt.co معرفی میکینم که بعد از انتخاب یک تک رنگ مثل آبی آسمانی چندین ترکیب و پالت رنگی را به شما بیشنهاد میدهد که به سلیقه خودتون یکی رو معین میکنید بالفرض ترکیب آبی آسمانی زرد و سفید، ضمنا اگر دکوراسیونتون آبی رنگ هست ما طرحهای لوکس تابلو به رنگ آبی داریم که احتمالا نظرتون رو جلب کنه! دیدنش ضرر نداره فقط کافیه به منو سایت مراجعه کنید.
سوال بعدی که برای شما در تعیین شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل احتمالا ایجاد میشود این است که این رنگها را چگونه در آبجکت ها و اشیا مختلف تقسیم کنید و کدام رنگها را بیشتر به کار ببرید یعنی اگر یک متر مربع فضا داریم چقدرش رنگ سفید باشه و چقدر سورمه ای… ؟

اگر پالت رنگی انتخاب کردید که وسیله ای از برخی رنگهای آن نداشتید میتونید سراغ  سفارش تابلو وان یکاد بروید و یک دیوار کوب به چیدمان خود اضافه کنید ما در سایت سلین بیش از 200 طرح در رنگ بندی های مختلف قرار دادیم که شما میتوانید متناسب با چیدمان و پالت رنگ دکور خود بهترین انتخاب را از میان این تنوع خوب انتخاب کنید، باکلیک بر روی کلمه قرمز رنگ به صفحه فروشگاه منتقل میشوید.

انتخاب پالت رنگی شیک دکور

قدم سوم: تعیین وسعت رنگ بر اساس مساحت و نور فضا برای  تشخیص شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل (ترکیب رنگ )

باید 2 تا  مسئله رو بررسی کنید :

یک اینکه چقدر فضای شما مساحت دارد؟ آیا فضای بزرگی دارید یا خیر؟

و دوم میزان نور محیط شما در روز و شب چقدر است؟ (مصنوعی و طبیعی)

اگر فضای کوچکی دارید ( چه مساحت دیوار چه زمین) و نور کم است باید رنگ هایی که درپالت رنگی شما تیره تر هستند برای لوازم کوچکتر استفاده شوند مثل کوسن و برای سایر لوازم بزرگتر مثل مبل سه نفره از رنگهای روشن تر پالت رنگیتون استفاده کنید تا فضا رو کمی بازتر نشون بدند و فقط به فکر جدیدترین رنگ دکوراسیون منزل نباشید سعی کنید اصول را رعایت کنید.

60 درصد رنگ خنثی 30 درصد رنگ سرد و 10 درصد رنگ گرم در واقع باید در نگاه اول رنگ خنثی در دکوراسیون خونه کوچک جلوه کنه و وقتی بررسی میکنیم درصد رنگهای تیره به روشن بیشتر باشد.

 • انواع رنگ های خنثی چه رنگ هایی هستند؟ رنگ هایی مثل برنزه، کرم، خاکستری، مشکی، زیتونی، صورتی کم رنگ و … جز رنگ های خنثی هستند.
 • انواع رنگ های سرد چه رنگ هایی هستند؟ آبی پر رنگ، سبز پررنگ، سورمه ای و… جز رنگ های سرد به شما میروند.
 • انواع رنگ های گرم چه رنگ هایی هستند؟ بنفش، قرمز، نارنجی، زرد، قهوه ای و… جز رنگهای گرم هستند.
 • درسته که ما مرجع تابلو دکوراتیو هستیم اما وقت گذاشتیم تحقیق کردیم و یک مطلب فوق العاده د حوزه طراحی دکوراسیون براتون اماده کردیم.

جدیدترین رنگ دکوراسیون منزل (قرمز پرشین Viva Magenta)

درمجموع، قرمز یک رنگ پرمخاطب و قوی هست که بسیار انرژی و زیبایی را به فضا انتقال میده حتی استفاده کم از اون. قرمز رو معمولاً با شور و هیجان، عشق و عاطفه، قدرت مردم به خاطر میارند. این رنگ می‌تونه در دکوراسیون منزل به عنوان بخشی از لوازم دکور، دیوارها، پارچه‌ها یا قطعات مبل مثل کوسن یا حتی پایه آن استفاده بشه تا به فضا خونه شور رو اضافه کنه.

همچنین، ارتباط قوی قرمز با استفاده معقول از آن مهم است. ممکن است در دکوراسیون منزل، انتخاب گزینه‌هایی که شامل جزئیات یا لمسه‌های قرمز است، مناسب باشد به شرط آنکه بقیه رنگ‌ها و عناصر دکوراتیو به خوبی با آن ترکیب شده باشند تا تعادل و هماهنگی در فضا حاکم شود.

بهترین ترکیب رنگ برای خانه های کوچک چیست؟

ممکن است شما از خود بپرسید چه رنگی اتاق را بزرگتر نشان می دهد؟ جواب استفاده از  رنگهای روشن مثل سفید، کرمی روشن، آبی روشن و… است که فضا را روشنتر نشان میدهند و برای درک بهتر این مسئله تصاویر را عنایت بفرمایید و شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل کوچک را به کمک تصاویر انتخاب کنید.

جدیدترین رنگ دکوراسیون منزل روشن

رنگ دکوراسیون منزل ۲۰۲۲ چیست؟

رنگ سال گذشته نزدیک به رنگ بنفش (pery) بود و شما میتونید با خرید اکسسوری و لوازم پذیرایی خود با پالت های رنگی بنفش منزل مدرنی داشته باشید. ممکنه دنبال رنگ سال 2022 باشید اما اگر نور و مساحت شما متناسب با رنگ سال نباشد اقدام اشتباه است که شما از این رنگ استفاده کنیدو جدیدترین رنگ دکوراسیون کم فایده خواهد بود.

4 اشتباه در انتخاب ترکیب و پالت رنگی خانه برای شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

 1. استفاده از 2 رنگ در دکوراسیون : شما باید حداقل از 3-4 رنگ در طراحی و چیدمانتون استفاده کنید، مثلا برخی از مردم چون خیلی به رنگ کرمی علاقه دارند فقط از کرمی و سفید استفاده میکنند که بعد از مدتی خسته کننده و تکراری میشه برای مخاطب و شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل را دیگر نخواهید داشت به طور مثال تابلوی مشاهیر که رنگ بندی قرمز و نارنجی دارد و شما میتوانید اگر یک پالتی انتخاب کرده اید که دو رنگ آن مرتبط با طرح مشاهیر است این دیوار کوب زیبا را تهیه کنید.
 2. استفاده بیش از 4 رنگ در دکوراسیون: برخی از افراد به اشتباه بیش از 4 رنگ در طراحی استفاده میکنند و هر رنگی که رو دوست دارند یک وسیله ازش میخرند مثل تابلو دکوراتیو و خیلی شلوغ بنظر میرسه فضایی که دارند و اصلا آرامش القا نمیکند حتی اگر جدیدترین رنگ دکوراسیون منزل باشد فرقی نمیکند.
 3. تقسیم بندی اشتباه ترکیب رنگها (وسعت رنگ): استفاده برابر یا عدم تناسب درست از رنگهای مختلف یکی دیگر از خطاهای طراحی است مثلا ترکیب رنگی ما بنفش سبز و دو رنگ دیگر است اگر بیایم از به صورت برابر استفاده کنیم در اشیا اشتباه است  البته این عکس و طراحی مشکلی دیگری هم دارد (تعداد رنگها هم رعایت نشده و فقط دو رنگ کار شده )
 4. عدم استفاده از ترکیب رنگهای خنثی سرد و گرم در فضا: همانطور که در عکس زیر مشاهده میکنید فقط از رنگهای گرم در چیدمان استفاده شده است و فضا بی روح بنظر میرسد (مشابه خیلی از منزل های ایرانیان)

اشتباه در انتخاب رنگ دکوراسیون

برای دیوار کاغذ دیواری انتخاب کنم یا رنگ ؟

اولین ذهنیت خیلی از مردم اینه که انتخاب هریک از این دو یک بحث سلیقه ایه ! دقیقا اشتباهی که معین کردن شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل انجام میدهند برخی، درصورتی که اگر بخواهید اصولی جلو برید و فضای شیکی با استفاده کم از داشته باشید باید طبق اصول زیر تصمیم بگیرید نه فقط سلیقتون کاری  حتی برای خرید  به مزایا و معایب هرکدومشون نداریم چون با یک سرچ ساده در گوگل میتونی متوجه بشی اما میخوایم بگیم که چطور نزدیک به یک متخصص گزینه درست را برای  خونت انتخاب کنی؟

باید حواست به این 5 تا فاکتور باشه:

 1. طبقه ساختمون:
  اگر در طبقات بایین زندگی میکنید چون نور کمه اولویت با رنگ دیواره، مگر اینکه از از کاغذ دیواری های روشن و ساده استفاده کنید
 2. مساحت فضا ( نه کل خونه):
  باید مساحت تک تک فضا ها رو به تنهایی بررسی کنی نه کل خونه رو باهم و اگر مساحت اتاقت زیر ده متره نهایتا یک دیوار رو کاغذ دیواری کن
 3. نور فضا:
  اگر نور فضا کمه (مثلا طبقه بالا هستید اما روبروی شما یک ساختمان بلند قرار دارد و نور مصنوعی هم کم است) بهتره که از رنگ استفاده کنید، اون هم رنگ روشن و در این مورد خوبه که حواستون به سرد یا گرم بودن نور محیط هم باشه و در صورتی که نور فضا گرمه رنگ های سرد و خنثی در اولیته و همچنین اگر نور فضا سرده، رنگ های روشن گرم اولویت شما باشه ( چه رنگ چه کاغذ دیواری) اگر متوجه نشدید این مطلب رو به کارشناس داخلی بگید توضیح میدند در کل بعد از تعیین شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل باید برای کاغذ دیواری هم بهترین رنگ را انتخاب کنید متناسب با خونتون.
 4. سبک چیدمانت :
  مهمترین معیاری که باید حواست باشه سبک دکوراسیون خونته، مثلا ما در سبک مینیمال از کاغذ دیواری استفاده نمیکنیم و مطابق با هر سبکی از دکوراسیون کاغذ دیواری مختص به خودشو باید استفاده کنیم مثلا برخی از کاغذ دیواری ها به سبک کلاسیک میایند و برخی نه .
 5. رنگ و پترن وسایلت:
  باید ببینی اگر جایی رو که میخوای رنگ یا کاغذ کنی وسایلت چه طرح و رنگی دارند مثلا اگر رنگ ساده داره صندلی مبل و برده میتونی از کاغذ دیواری طرح دار استفاده کنی، درغیر اینصورت حتما رنگ کن و یا اگه رنگ وسایلت فارغ از گرم یا سرد بودن تیره هست رنگ های روشن رو انتخاب کن حتی توی کاغذ دیواری تا همه جا تیره یکدست نشه و میتونید از جدیدترین رنگ دکوراسیون منزل که قرمز هست هم استفاده کنی.

عکسهای بیشتر از خانه شیک و باکلاس

خانه شیک و باکلاس
شیک ترین رنگ های منزل

جدیدترین رنگ دکوراسیون منزل مدرن جدیدترین رنگ دکوراسیون منزل مدرن

دکوراسیون منزل شیک شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل چیست؟ +معرفی رنگ سال 2023 + عکس

خانه شیک و باکلاس

بهترین رنگ برای دکوراسیون منزل

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل ها

انواع رنگ در ساختمان برای شیک ترین رنگ دکوراسیون خانه

رنگ پلاستیک : جز قدیمی و با استفاده ترین رنگ ها است و از ویزگی های اون میشه به سهولت اجرا، سرعت خشک شدن و عدم نیاز به زیر سازی اشاره کرد همچنین خیلی قابل شستشو نیست و برای پنجره هم توصیه میشه استفاده نکنید در تشخیص جنس کار شیک ترین رنگ دکوراسیون خانه

رنگ روغن: کاربرد و اسفاده بالایی در دکوراسیون داخلی دارد و در سه نوع براق، نیمه مات، و مات میتونید در بازار ببینید این نوع رنگ قابل شستشو است و گزینه مناسبی برای مکان های مرطوب و فضای بیرونی البته زمان خشک شدنش بیشتره نسبت به رنگ بلاستیک که خیلی معیار مهمی نیست و علاوه بر آن قیمت بالاتری هم دارد

رنگ : آکرلیک : این نوع رنگ هم خیلی ها در رنگ آمیزی ساختمان مورد توجه قرار میدهند و برای نقش و نگاری گزینه مناسبی است و در توضیح آن باید عرض کنیم با دستمال قابل تمیز شدن است و قیمت مناسب تری نسبت به رنگ روغن دارد و شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل به کمک این دو میتواند رقم بخورد.

رنگ مولتی کالر چیست : همانطور که اسمش مشخصه ترکیب چند رنگ مختلف با طرح های متفاوته و بعد از اجرا به صورت رگه هایی از رنگ های مختلف قابل مشاهده است ضمنا غیر قابل شستشو و هزینه بالایی داره نسبت به سایر رنگ های معرفی شده و در جدیدترین رنگ دکوراسیون منزل هم میتوان از آن کمک گرفت چون رنگ قرمز مولتی کالر هست در بازار.

رنگ پتینه: به دو سبک مدرن و کلاسیک اجرا میکنند و عمر بالایی دارد نسبتا اما هزینه اش هم بالاست

رنگ نانو: احتمالا براتون آشنایی با این رنگ عجیب باشه  ولی تابلو واقعا هست و باید گفت که مقاومت خوبی دارد در برابر حرارت و ضربه و خش همچنین ضد آب باکتری و قابل ترمیم شدن است.

رنگ آبی در دکوراسیون داخلی برای انتخاب شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

رنگ آبی جز رنگ های سرد به شمار میاد نماد آرامش و امنیته و به همین دلیل استفاده در مکان هایی مثل اتاق خواب (آبی روشن مخصوصا)، درمانگاه کودک،املاک و فضاهایی که مخاطب آن نیاز احساس آرامش و امنیت بیشتری دارد بسیار توصیه میشه برای شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل، ضمنا اگر به دنبال خرید تابلو چشم نظر هستید ما طرحهای آبی رنگ فوق العاده ای داریم که میتونید نگاه کنید و درصورت تمایل سفارش خود را ثبت کنید.

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

ترکیب رنگ قهوه ای و آبی هم یکی دیگه از ترکیب رنگ های فوق العاده است مثلا میتونی از کفپوش قهوه ای یا چوبی به همراه یکی دوتا ابجکت قهوه دیگه استفاده کنید که حس گرم و دوست داشتنی القا کنه

رنگ نارنجی نماد انرژی و هیجانه و ترکیبش با رنگی که نماد آرامشه می‌تونه یک تعادل جالبی رو رقم بزنه که یکی دونمونه عکس براتون گذاشتیم

رنگ آبی و صورتی پاستیلی (شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل) یکی دیگه از ترکیب رنگ های جذابه که فانتزی محسوب میشه و موثر در بالا بردن روحیه سرزندگی (البته با اغراق) و خلاصه نظر بیننده رو میگیره ب خودش

آبی با سبز خردلی

آبی و سفید (باید یک یا دو رنگ دیگه هم اضافه بشه)

رنگ آبی طول موجی دارد که به بالا بردن انرژی ما کمک نمیکنه و در افزایش تمرکز کمی تأثیر گذاره برخلاف رنگ نارنجی و قرمز که به خاطر طول موجشون در بالا رفتن انرژی ما کمی موثراند

رنگ آبی به دو دسته تیره و روشن تقسیم میشه بعضاً:

روشن شامل: سبز آبی روشن، آبی نیلی، آبی فیروزه ای

تیره شامل: آبی نفتی، سورمه ای، لاجوردی

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

فواید استفاده از رنگ آبی در زندگی

برخی از افراد لباس آبی تیره می‌پوشند در مصاحبه استخدامی که بتونن صداقت خودشون رو به القا کنند و همچنین اعتماد به نفس خوبی داشته باشند ضمنا اگر در خانه قصد ورزش هایی مثل یوگا دارید یا اهل مطالعه هستید یا مهمان زیاد استفاده از این رنگ را در دکوراسیون پیشنهاد میکنیم چون با کاهش هیجانات درونی، کمی در افزایش آرامش شما و دیگران کمک کننده خواهد بود.

در خونه خیلی از ایرانیان مبل ها رنگ کرمی هستند و اینجا هم کاری به درست و غلط بودن شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل نداریم اما مشکل اینجاست که میایم اغلب اکسسوری دیگه رو هم همون رنگی یا نزدیک ب همان تناژ رنگی می‌خریم که صد درصد اشتباهه شما میتونید رنگ آبی رو به دکوراسیون کرمی رنگتون با هزینه کم اضافه کنید و شاهد یک تغییر مثبت در حال و هوای خانه باشید.

رنگ خانه جدید مدرن

مثلا رنگ‌ فرش و برخی ازاکسسوریها مثل تابلودکوراتیو آبی باشه وهمچنین یک مقدارگل گیاه اضافه کنیدکه فوت کوزه گری خیلی ازترکیبهای رنگی است.

ترکیب رنگ آبی سفید کرمی سبز یک‌ ترکیب برنده است به شرطی که تقسیم رنگ ها هم درست انجام بشه.

می‌دونستی هر سبک دکوراسیون رنگ های مختص به خودشو داره ؟ برای مشخص کردن شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل یاد بگیر

 1. سبک مدرن: سفید مشکی خاکستری و رنگ‌ های خنثی
 2. سبک معاصر: سیاه سفید طلایی و کمی زرد آبی
 3. سبک کلاسیک:  بژکرم طلایی نقره ای
 4. سبک نئوکلاسیک: کرم شیری ، خاکستری ، سبز ، زرد ، ماسه ای
 5. ‌سبک ایرانی: لاکی،فیروزهای و سبز
 6. سبک گلم : رنگ‌ کرمی،بژ،طلایی و نقره ای

درآمد زایی از طراحی داخلی دکوراسیون شیک

در این ایام یکی از روش های درآمد زایی طراحان داخلی این است که یک خانه با موقیعت خوب را مشارکتی میخرند و آن را بازسازی میکنند و بعد از مدتی آن را باهزینه بالاتر به فروش میرسانند که سود خوبی نصیبشون میشود و همچنین از علم خود در انتخاب شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل استفاده میکنند اما نکته اینجاست که برخی از مشتریان در مشهد گمان میکنند اگر ظاهر خانه ی بازسازی شده باجدیدترین رنگ دکوراسیون منزل طراحی شده باشد یعنی زیر سازی ها ضعیف است و کمتر اعتماد میکنند اما راه حل آن این است که در برخی پوزیشن ها طراح به گونه ای عمل کند که زیر کار هم قابل نمایان باشد.

هرچقدر که بیشتر خرج بشه در طراحی بازسازی احتمال فروش میاد پایین تر و اگر تازه کار هستید توصیه میشود که با متراژ های پایین تر و هزینه و خرج های کمتر کار کنید که مشتری راحتر پیدا بشه.

گاهی اوقات با دیدن برخی از پوسترهای دیواری گمان میکنیم آن بهترین انتخابی هست که میتونیم بکنیم و داشته باشیم اما بعد از مدتی که بیشتر سرچ و جستجو میکنیم میبنیم که رنگهای جذابتری هم برای انتخاب شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل وجود دارد که ما میتونیم انتخاب کنیم و فضای شادتر و بهتری داشته باشیم، مثلا خود بنده کاغذ دیوار تازه گی تهیه کردم که واقعا با اینکه رنگ طوسی دارد اما از مورد قبلی خیلی زیباتر است.

آموزش درباره انتخاب شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

امروزه با رشد آموزش های متفاوت در سطح وب خیلی از اوقات دیگر نیازی نیست که به صورت حضوری وقت زیادی بزارید مثلا برای خرید تابلو ورق طلا از سایت های معتبر میتونید استفاده کنید یا همینطور برای دیدن رنگ های مختلف دکوراسیون مدام و به شکل های مختلف باید در گوگل سرچ کنید تا عکس های زیادی که برای شما باز میشه رو ببینید مثلاً اگر برخی از اکسسوری‌های شما بنفش است میتونید راحت کنید دکوراسیون بنفش در خانه رنگ های مختلف را مشاهده کنید این دیدن ها باعث میشه که ذهنتون برای طراحی داخلی خونه خودتون باز تر بشه و البته مهمه که حوصله هم داشته باشید تا چند پاراگراف آموزشی بخونید.

کم وقت گذاشتن برای چیدمان و طراحی اتاق یا فضاهای دیگر باعث میشه که در آینده وقتی اجرا شد پشیمون بشید و ناله کنید که چرا این رنگ ها و این لوازم استفاده شده مثل خود من که زمان انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق و خانه خیلی اهمیت ندادن و وقت نداشتم و نتیجه این شد که ترکیب رنگهای بسیار اشتباه و زشت توسط دیگران و برای اتاق بنده انتخاب شد و کاریش هم خیلی نمیشه کرد البته پرسه زدن دیوارپوش های جدید امکان پذیر است اما در حال وقت و زمان می‌طلبد.

عدم رعایت بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون پذیرایی در خانه های ایرانی

همچنین داشتن بودجه مناسب در اغلب خانه های ایرانی اصول اصلی طراحی رعایت نشده و اگر کمی بیشتر بشه وقتی به مهمونی های مختلف می روید میبینید که سراسر عدد هستند در چیدمان و سایر مباحث لازم به ذکر است که کنسل کردن و اذیت کردن کارفرما هم حق الناس دارد و شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل شما باید اگر قصد مشورت کردن و همکاری با یک فرد دیگر را دارید او را اذیت نکنید و ناراحت کردن دیگران از صفات و ویژگی های یک انسان مسلمان نیست بنابراین شما هم قبلش خوب فکر کنید بررسی کنید و در نهایت تصمیم تون رو بگید.

نیاز مخاطب در انتخاب جدیدترین رنگ دکوراسیون منزل هم خیلی مهمه که بهش توجه کنیم مثلاً شما که وارد این صفحه شدید خیلی دنباله دیدن عکسهای مختلفی از رنگ بندی های مختلف هستند نه اینکه آموزش های متنی و وظیفه ما است که بتونیم گالری های مختلفی رو به شما نشون بدیم اما برخی از تولیدکنندگان محتوا این مطلب را رعایت نمی کنند و بیشتر توجه می کنند به این که گوگل مقاله آنها را بالا بیاورد .

مثلاً شما شاید براتون پیش اومده باشه که دنبال برای مطب پزشک هستید و وقتی وارد صفحه میشوید کلی محتوای متنی می‌بیند و باید خیلی بری پایین تا آخر صفحه شاید این فرد تولید کننده محتوا شماره تماس گذاشته باشد که اصلاً به پسندیده نیست و باید مهم ترین چیز ها را در بالای صفحه گذاشت و ماهان اگر دقت کنید تصاویر را سر کردیم بالای مقاله تا جای ممکن بزاریم فقط هم بحث گوگل نیست و این مسئله خود مخاطب راضی باشد دعا کند و حتی کامنت مثبت بگذارد همچنین زمان زیادی را در این صفحه بگذراند خود به خود باعث رشد کسب و کار میشود

نکته طلایی در تعیین شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

همانطور که در مطلب هم اشاره شد شما نباید همه لوازم رو با یک تناز رنگی بگیرید مثل کرمی ، البته خانه برخی از مردم که کلا شهر هفت رنگ است و وقتی وارد میشی سرت سوت میکشه از بس نامرتب و بدون هیچ اصولی از دیزاین اومدن لوازم خریدن و گذاشتن درسته که ما هممون میریم زیر خاک اما همین الان که روی خاک هستیم بهتره یک جای مرتب و زیبا زندگی کنیم و کمی از اصول طراحی را حداقل رعایت کنیم علاوه بر اون اگر بودجشو داریم و سهم نیازمندان رو هم پرداخت کردیم تا مشکلی برامون در این دنیا و آخرت پیش نیاید.

در خصوص این موضوع باید عرض کنیم که برخی از رنگها مثل آکروماتیک ها سیاه سفید خاکستری بدون هیچ تناژ رنگی که بیشتر هم برای فضای مینیمال استفاده میشه و اصلا توصیه نمیشه اگر فضایی دارید که ساعات زیادی در آنجا هستید و بعد از مدتی روی روان و انرزی شما تاثیر منفی میذارد.

3 نکته برای تغییر رنگ دکوراسیون

 1. زمانی را برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روانشناسی رنگ ها بگذارید و با و متناسب با هدفی که در آن فضا دارید شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل را انتخاب کنید مثلاً اگر قرار است در سالن مطالعه درمانگاه و هر فضایی که مخاطب داخل آن احتمال اضطراب دارد بهتر است رنگ‌هایی مثل آبی را انتخاب کنید که روی مغز انسان احساس آرامش القا می‌کند همینطور رنگ سبز یا مثال دیگر اگر می‌خواهید مخاطبی که وارد فضا می‌شود شما را خیلی قدرتمند و ثروتمند در نظر بگیرد میتوانید از رنگ قرمز استفاده کنید که حس قدرتمندی القا میکند.
  یا برای جایی مثل کافه که مردم دنبال صمیمیت و گرمتر تن با بقیه هستند از رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای و برنزی می‌توان استفاده کرد که از لحاظ روان شناختی این اثر را تا حدی روی مغز می‌گذارند. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که این تم رنگ کمی تکراری و اشباع شده است و شما می‌توانید از خلاقیت خود استفاده کنید و ترکیب رنگی جدیدی برای کافه‌ها بیافرینید
 2.  اگر دکوراسیون شما نور کمی دارد میتوانید برای تغییر شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل از لوازم با رنگ‌های تابستانی استفاده کنید تا فضای شما زنده‌تر پر جنب و جوش‌تر به نظر برسد و از آن حالت سکون و خنثی بودن خارج شود رنگ‌های تابستانی مثل زرد سبز نعنایی صورتی کرم کره ای . امروزه با بالا رفتن هزینه‌های خرید گل و گیاه شاید برای شما سخت باشد که همه فضای خود را با گل و برگ تزیین کنید از این بابت پیشنهاد می‌شود که یک بخشی از منزل خود را به طراحی فضای سبز اختصاص دهید نه همه خانه را مثلاً میز ناهارخوری خود را گوشه‌ای از خانه بگذارید و اطراف آن را با این سبک طراحی کنید چون میز ناهارخوری مستلزم حس آرامش و با هم بودن است البته فضای سبز منظور لزوماً استفاده از گیاهان طبیعی نیست و شما می‌توانید از المان‌های مصنوعی اما سبز رنگ هم استفاده کنید مثل گرین ینوال‌ها.
 3. برای دکوراسیون‌های غیر از منزل یک ایده این است که یکی از دیوارهای خود را رنگ شادتر و زنده‌تری نسبت به مابقی دیوارها کار کنید تا جلب توجه بیشتری بکند و هر هدفی که دارید روی آن پیاده کنید مثلاً که قصد فروش آینه‌های دکوراتیو خاصی را دارید می‌توانید روی آن دیوار بگذارید تا بیشتر جلب توجه بکند و بیشتر مخاطب را درگیر کند شما می‌توانید با رصد شبکه‌های اجتماعی از جدی‌ترین لوازم خانگی تزیینی برای دکوراسیون خود با خبر شوید و در صورت تمایل و داشتن بودجه مناسب آن را تهیه کنید

منابع مورد استفاده شده مقاله  :

Tarrahia

کلام آخر در خصوص انواع رنگ دکور

اگر قصد دارید برای تشخیص بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون پذیرایی مشاور طراحی داخلی استفاده نکنید و از هزینه بابت آن پرداخت نکنید همین که عکس های زیادی از رنگ بندی های مختلف ببینید و همچنین آموزش های درستی را یاد بگیرید که اصول رنگ بندی دکوراسیون به چه شکل است کم کم خلاقیت خودتون بالا میره و میتونید یک تغییر فوق العاده و با هزینه کم را در منزل خود ایجاد کنید از زندگی کردن در این فضا لذت ببرید ما هم سعی کردیم عکس های متنوعی از رنگ بندی های مختلف با کمی توضیحات در اختیار شما قرار بدیم تا تونسته باشیم اندکی کمک در جهت طراحی زیباتر دکوراسیون شما کرده باشیم باز هم اگر سوالی داشتید یا مایل بودید نظر خود را درباره این موضوع به اشتراک بگذارید می توانید در پایین صفحه و در قسمت کامنت های مقاله شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل با ما در ارتباط باشید.

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل کدامند؟

سلیقه ای است اما در این مقاله تصویر 11 تا از زیباترین تم های رنگی رو براتون قراردادیم

مهمترین اصول انتخاب رنگ چیست؟

یکی از اصلی ترین نکات این است که بیش از 4 رنگ نباید در چیدمان خود استفاده کنید چون شلوغ به نظر میرسد

آیا تم رنگی کرمی و سفید برای دکوراسیون جذاب است؟

خیر به این دلیل که استفاده از دو رنگ خنثی کاملا اشتباه است و بعد از مدتی چشم شما را میزند و خسته کننده میشود

آیا رنگ آبی جز شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل محسوب میشود؟

بله جز شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل محسوب میشود در صورتی که با رنگهای هم خانواده خود کنار هم قرار گیرند.

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل چند ایده

 1. رنگ آبی نفتی (Navy Blue): رنگ آبی نفتی یک رنگ تقریباً تیره لاکچری است که می‌تواند فضایی منحصر به فرد برای شما نسبت به دیوارهای سفید رنگ ایجاد کند و تمایز زیبایی بیافریند، این رنگ معمولاً در اتاق نشیمن (لیوینگ روم)، خوابگاه و اتاق کار به کار برده می‌شود.
 2. رنگ خاکستری (Gray): ‌ رنگ خاکستر یکی از رنگ‌های خنثی به شمار می‌رود و با اکثر دکوراسیون‌ها همخوانی دارد درست است که به تنهایی تم شاد و سرزنده‌ای ندارد اما برخی از افراد سلیقه شان این است که زیبایی در سادگیست

شما میتوانید با یک رنگ شاد تر مثل نارنجی و سفید آن را ترکیب کنید که تم‌ فوق العاده ای است مخصوصا برای محیط دفتر کار.

 1. رنگ بنفش (Purple): این رنگ علاقه‌مندان بیشتری در سال‌های اخیر پیدا کرده است و تم شاد و شیکی دارد که کمی هم آرامش بخش است. می‌توانید از آن در اتاق خواب، اتاق کودکان، یا حتی در دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید.

برای دیدن رنگ‌های همخوان با رنگ بنفش می‌تواند از سایت‌های انتخاب پالت رنگی که در گوگل وجود دارند استفاده کنید.

 1. رنگ سبز مُرسی (Moss Green): رنگ سبز مُرسی یک رنگ ملایم و طبیعی است که احساس آرامش و سرشاری از زندگی را به فضا می‌بخشد همچنین شکوه و سرزندگی خوبی در دکور منزل می‌افزاید و همانطور که می‌دانید رنگ سبز برگرفته از طبیعت زیبای خداوند است مثل رنگ چمن و گیاهان که باعث احساس آرامش در وجود ما می‌شود.
 2. رنگ قرمز تیره (Dark Red): قرمز تیره که یکم با جدیدترین رنگ دکوراسیون منزل که قرمز پرشین است کمی تفاوت دارد و یک رنگ با عظمت و حماسی است که به همراه رنگ‌های تیره دیگر مثل بنفش شکوه خاصی دارد و برای محیط هایی که قصد دارید خیلی باکلاس بنظر برسد مناسب است ضمن اینکه در دکوراسیون منزل، می‌توان از قرمز تیره به عنوان جزءی از جزییات دکوراتیو  برای شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل استفاده کرد، مانند یک تابلو دیواری، قاب عکس یا حتی لوازم جانبی چون کمتر کسی از این رنگ در دکوراسیون اصلی خود مثل رنگ دیوار پذیرایی استفاده میکند…چون کمی غیر معمول است

توجه داشته باشید این فقط یک سری مثال از رنگ‌های شیک برای دکوراسیون است و در انتخاب رنگ، باید با سبک و سلیقه شما و همچنین نیازهای خاص فضا همخوانی داشته باشد. همچنین، توصیه می‌شود قبل از اعمال هر تغییر رنگی، با یک کارشناس طراحی داخلی مشورت کنید تا مطابق با نیاز و علاقه شما بتواند بهترین شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل را به شما پیشنهاد دهد.

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل ایرانی

شیک بودن یک رنگ به طور عمومی نسبی است و به سلیقه شخصی و سبک دکوراسیونی که دوست دارید بستگی دارد. هر رنگی می‌تواند درست و زیبا به نظر بیاید، اما برخی از رنگ‌ها معمولاً در دکوراسیون منزل مورد ترجیح قرار می‌گیرند.

بعضی از رنگ‌های محبوب برای دکوراسیون منزل عبارتند از:

1. سفید: رنگ سفید به دلیل تمیزی و سادگی، شاید یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها برای دکوراسیون منزل باشد. این رنگ می‌تواند فضای روشن و گسترده‌ای را ایجاد کند و به تمامی سبک‌های دکوراسیون منزل، از کلاسیک تا مدرن، متناسب باشد.

2. خاکستری: رنگ خاکستری یک رنگ نیوترال است که می‌تواند به راحتی با رنگ‌های دیگر ترکیب شود. این رنگ معمولاً به عنوان پس زمینه یا رنگ اصلی در دکوراسیون منزل استفاده می‌شود و به فضا ظرافت و الگویی مدرن می‌بخشد.

3. آبی: رنگ آبی می‌تواند آرامش و سرشاری از طراوت را به فضا منتقل کند. این رنگ می‌تواند در دکوراسیون ساحلی، دریایی و یا حتی کلاسیک در شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل استفاده شود.

4. سبز: رنگ سبز به عنوان نمادی از طبیعت و آرامش شناخته می‌شود. این رنگ می‌تواند فضایی آرام و پرزرق و برق ایجاد کند و به خصوص در دکوراسیون سبز و منظم از آن استفاده می‌شود.

به هر حال، انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون منزل به سلیقه شما و نیازهای شخصیتان بستگی دارد. برای اطمینان از انتخاب مناسب، می‌توانید به نمونه‌ها و نمایشگاه‌های دکوراسیون مراجعه کنید و با کمک متخصصین داخلی مشورت کنید.

18 دیدگاه برای “شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل چیست؟ +معرفی رنگ سال 2023 + عکس

 1. مصطفی گفته:

  من خودم تم سبز کرمی خیلی خیلی دوست دارم و آرزو میکنم یک دکوراسیون با این تم داشته باشم. در آینده

 2. مصطفی گفته:

  بنظر من شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل از نظر هر کسی متفاوته . اما در حال حاضر برخی از رنگ‌های محبوب برای دکوراسیون منزل عبارتند از: مشکی، سفید، خاکستری، نیلی، آبی آسمانی، زرد طلایی، سبز زیتونی و…

  • mostafa nazari گفته:

   بله چون سلیقه ها متفاوته اما به هر حال یکسری از تم و پالت های رنگی هستند که از نظر اغلب مردم جذابترند نسبت به یکسری دیگه از رنگها، برای دکور منزل

 3. یک خراسانی گفته:

  بنظرم اگر عکسهای بیشتری از رنگهای مختلف دکوراسیون ها قرار بدید بهتر میشه مقاله سایت

 4. یوزر گفته:

  تم آبی پر رنگ و سفید بنظرم میشه به عنوان شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل انتخاب کرد هم شیکه هم باکلاس البته کمی سلیقه ای هست ولی واقعا جذابه:)

 5. دوستدار دیزاین گفته:

  کاش عکسهای بیشتری از دکوراسیون هایی که رنگ قرمز دارند قرار میدادید چون خیلی رنگ باکلاسیه انصافا و برای خانه های لاکچری مناسبه

  • mostafa nazari گفته:

   بله باید عکسهای بیشتری از پالت رنگی قرمز قرار داده بشه، انشالله در آپدیت های مقاله شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل این کار را انجام میدم و تصاویر بیشتر قرار داده میشه.

 6. بی نام گفته:

  رنگ بنفش (Purple) که در مقاله هست من در کمتر خونه ای دیدم ولی خیلی رنگ شیک و باکلاسیه…اما شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل بازم بستگی به نظر هر کسی داره … گرچه خیلی رنگ کرمی استفاده میکنند توی خونه ها، ایرانی ها ولی رنگهای دیگه هم هست که قشنگ باشه. بنظرم در مقاله هنوز هم میشه ایده های دیگه اضافه کرد

  • mostafa nazari گفته:

   بله رنگ بنفش هم واقعا زیباست در مقاله هم چند عکس قرار داده شده نکته اینجاست که با چند تغییر ساده میشه حال و هوای خونه رو عوض کرد ولی برخی ها تغییر رنگ و دیزاین خونه رو ندارند…

 7. mina گفته:

  خانه شیک و باکلاس اوجاییه که با استفاده از قواعد و اصول علم طراحی داخلی دیزاین شده باشه نه هر کاربدون تفکری و در رنگ بندی و شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل هم همینگونه است چون ما در استفاده از رنگها هم یکسری اصولی داریم مثل اینکه نباید از 4 تا تعداد رنگ بیشتر استفاده بشه

  • mostafa nazari گفته:

   دقیقا همینطوره ما باید این فرهنگ رو پیدا کنیم که هر کاری میخوایم انجام بدیم اول آموزش ببینیم و مشورت کنیم خدا روشکر امروزه با گسترش اینترنت و افراد متخصص و آموزش های رایگان اینکار خیلی سخت نیست و میتونیم وقت بزاریم و با عشق یک منزل زیبا و شیک طراحی کنیم با همفکری بقیه اهل خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی